Loading...

O mnie


Cześć, nazywam się Marta Traczyk. Jestem założycielką Better Eat Better. Zamiast pisać o tym, jakie mam hobby, rozmiar buta i co zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę, odpowiem na kilka najczęściej zadawanych mi pytań. Myślę, że moje odpowiedzi najlepiej wyjaśnią, dlaczego robię to, co robię.

Czy masz dzieci?

Mam trójkę wspaniałych dzieci. To one wywróciły moje życie do góry nogami i zainspirowały do założenia Better Eat Better.

Po co założyłaś Better Eat Better?

Jako młoda mama ze zdziwieniem odkryłam, jak niewiele jest źródeł rzetelnych informacji na temat żywienia dzieci. Równocześnie zaczęłam dostrzegać masę negatywnych komunikatów zachęcających rodziców i dzieci do niezdrowych wyborów żywieniowych: reklamy, szkodliwe przekonania na temat tego, co powinny jeść dzieci.

Postanowiłam stworzyć miejsce, którego mi brakowało.

Założyłam Better Eat Better, aby wyjść naprzeciw rodzicom, którzy chcą dobrze karmić siebie i swoje pociechy, ale gubią się w gąszczu sprzecznych informacji na ten temat. Mają mało czasu na gotowanie, a ich latorośla nie chcą jeść tego, co wartościowe.

Better Eat Better jest również odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące zdrowia naszych dzieci. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem najszybszego przyrostu dzieci z nadwagą, otyłością, cukrzycą oraz nadciśnieniem tętniczym.

Jaka jest Twoja filozofia żywieniowa?

Nie jestem wyznawczynią żadnej diety ani detoksu.

Jem świadomie. Prosto. Naturalnie.

Wybieram produkty sezonowe, lokalne. Jak najmniej przetworzone, jak najlepszej jakości. Za bardzo cenię zdrowie swoje i swoich najbliższych, aby faszerować nas byle jakim jedzeniem.

Gotuję w domu i uczę tego moje dzieci, ponieważ sposób odżywiania jest jednym z głównych czynników warunkujących zdrowie ciała i sprawność umysłu. Być może moje dzieci nie zostaną studentami Oxfordu, astronautami NASA czy laureatami Nagrody Nobla. Wiem jednak, że bez względu na to, na kogo wyrosną, to CO i JAK jedzą będzie miało ogromny wpływ na ich zdrowie, szczęście, długość i jakość życia.

Co poradziłabyś tym, którzy chcą zmienić swój sposób odżywiania?

Nie chodzi o to, aby odżywiać się idealnie. Po prostu jedz trochę lepiej. Nieważne jakie są obecne nawyki żywieniowe Twoje i Twoich najbliższych. Wierzę, że małe, systematyczne zmiany pozwolą Wam zbudować mocne podstawy zdrowego, szczęśliwego życia w zgodzie ze sobą i środowiskiem naturalnym.

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać, czymś się podzielić lub po porostu przywitać, napisz do mnie na maila  lub skorzystaj z formularza .

Z pozdrowieniami,

Marta

 

 

Pocket